Rozbřesk v Olomouci

20.1.2017 Majkl Kronika

Druhý lednový víkend se část našeho kmene vydala na první výpravu v novém roce, a to do Olomouce. Jmenovitě se akce zúčastnili Ester, Anýzs, Špunt, Ráca, Želva, Šindy Kouba a Majkl. Sobotu s námi strávil taky Jeňa.

Jelikož holky museli páteční večer trávit na radě, tak klučičí část expedice vyrazila do Olomouce o 3 hodiny dřív, během kterých jsme přebrali klíče od klubovny a zašli na nákup. Samozřejmě jsme v pozdních nočních hodinách vyrazili holkám naproti k vlaku, kde pro nás holky měly připravené (ne)milé překvapení.

Po ranním vstávání na „první pokus“ v rámci naší měsíční výzvy Tři pštrosí pera jsme vyrazili na výlet, jehož cílem byl sv. Kopeček. I když to bylo o prsa, tak jsme stihli vlak z hlavního nádraží do Velké Bystřice, kde započala naše cesta na vrchol. To už s námi byl i Jeňa, který se připojil na nádraží a výrazně pomohl k tomu, že jsme vlak stihli.

Na vrcholu sv. Kopečku jsme se připojili ke spoustě bobujících malých dětí a na Šindyho plastovém snowboardu jsme si pořádně zajezdili. Myslím ale, že v závodech s dětmi bychom neobstáli. I tak jste si to ale pořádně užili.

Čekání na zpáteční vlak jsme si zpříjemnili v místním penzionu „Pod Mlýnem“, kde jsme se moc dobře naobědvali. Někteří dokonce víc, než sami chtěli. Nějakým nedopatřením (ano, přepočítal jsem se) nám přinesli jednu česnečku. No a někdo ji musel sníst, že? Po návratu na klubovnu jsme večer strávili hraním na kytaru a zpíváním, hraním deskovek a chybět nemohlo ani běhání v nedalekém parku, také v rámci Třech pštrosích per.

V neděli ráno už jsme se pouze sbalili, uklidili klubovnu a vyrazili na zpáteční cestu domů, kde nás čekaly právě uvařené obědy (teda aspoň mě 🙂 )

Zapsal

Majkl

P.S. Jelikož se vyskytly drobné problémy s nahráváním fotek, tak fotky budou snad nahrány dodatečně 🙂