Sázení stromu – 23.4.2015

6.6.2015 Jeňa Kronika

Stejně jako minulý rok, tak i letos jsme jako roverský kmen oslavili den Sv. Jiří vysazením stromu na veřejném místě v Břeclavi. Sešli jsme se tentokrát již v předvečer sv. Jiří, ve čtvrtek 23. ve složení Anča, Kecka a Ráca, později se přidal ještě Učeň a Jeňa. Kromě členů Rozbřesku se k nám opět připojil Hup s Želvou a Kanár.

Po domluvě s městským úřadem nám bylo vybráno místo na sídlišti Dukelských hrdinů na místě vytrženého uschlého stromu. Od zahradnictví Malinkovič jsme dostali sazenici (asi 3 m vysokou) červenolistého javoru, který byl údajně na začátku i rozkvetlý, ovšem po zásahu Kck už o květy přišel.

Jelikož jsem přišel později, tak jsem práce zastihl již ve fázi, kdy byla už vyhloubena díra a do ní vsazen strom. Proto jsem vzal na ramena známého zatloukače kůlků Kecku aby zabouchal do země i tyto tři kůlky, které drží strom ve správné poloze. Kecka mě na uvítanou klepl čtyřkilovým kladivem, naštěstí jen do ruky. No a pak pro jistotu ještě jednou. Letos chyběl náš kmenový chemik Káně, proto jsme vynechali posyp bílým práškem, zalili pořádně strom vodou a bylo hotovo.

Na závěr jsme popřáli našemu druhému stromu, aby dobře rostl – Gilwellským kruhem a junáckou hymnou. Náš zpěv přilákal malou holčičku s tatínkem, která se zajímala, co to tam děláme. Toho rychle využila Anča a udělala předběžný nábor do skautu. Holčička sice řekla, že nechce být skautkou, ale policajtkou, nicméně z tatínka se nakonec vyklubal nějaký starý skaut (bohužel se nepředstavil).

Díky Anči, že to všechno zařídila a složitě vykomunikovala s úřadem a díky vám všem, že jste přiložili ruku k dílu!

Zapsal Jeňa

P.S. Fotky od Rácy a od Anči jsou v galerii.

P.S. Tu prádelní šňůru jsme asi dva týdny po sázení s Učněm vyměnili za ploché pásy, které nám obětoval pan Holobrádek ze svých batohů 🙂

One response to “Sázení stromu – 23.4.2015”